December je odprl svoja praznična vrata in naš vrtec je zažarel v lučkah, okna pa smo okrasili s pingvinčki in snežinkami.

Dneve smo si obarvali z zimskimi in prazničnimi vsebinami, izdelovali smo laterne, voščilnice, drobna darilca, okraske za smrečice, rajali, peli,… Pekli smo piškote, da je dišalo po celem vrtcu. Pripravili smo  praznično kosilo in za to priložnost mize slavnostno pogrnili in jih okrasili s svečkami in okraski.

Tedensko smo pripravljali petkov decembrski kino, kjer so si otroci ogledali risanke z zimsko in praznično tematiko.

Na sprehodu po mestu smo mimoidoče razveselili z risbicami z lepimi željami in jim voščili lepe praznike.

Obiskali smo knjižnico, kjer nam je ga. Cirila Leban pričarala praznično vzdušje s pogovorom o treh dobrih možeh in s pravljico Modri Božiček.

Obiskovali smo telovadnico TVD, veliko pa smo se lahko gibali in igrali tudi na vrtčevskem igrišču.

V popoldanskem času smo se srečali z vami, starši, in se z izdelanimi laternami v sprevodu odpravili do vrtca, kjer smo strokovni delavci otrokom pripravili lutkovno predstavo Trije snežaki, nato pa nas je obiskal Dedek Mraz in obdaril otroke.

 

Bil je lep, čaroben, praznični december, poln doživetij. Zdaj pa že odštevamo zadnje dneve do novega leta.

Želimo vam lepe praznične dni in optimističen skok v novo leto, ki naj bo polno miru, ljubezni, zdravja.

Srečno 2024!