V okviru evropskega tedna mobilnosti se vsakič znova zavemo, da toliko avtomobilov niti slučajno ne predstavlja nič dobrega za naše okolje, zdravje. Skupaj z otroki smo tako ozaveščali o pomenu varčnih poti in z našimi razstavami, mislimi, nagovorili tudi starše, druge sorodnike in odrasle. Seznanjali smo se z različnim prometom, možnostjo javnega prevoza, pomenom zdravega življenjskega sloga – uporaba kolesa, skiroja, pešpoti. Ogledovali smo si poučne kratke otroške filme, kot je Lepši svet v prometu in Znam sam potuje, izdelovali plakate, se pogovarjali, se vozili s skiroji, poganjalci, si risali poligon s kredami, likovno ustvarjali in risali poti do vrtca. Veliko smo se sprehajali po našem ljubem mestu, ga raziskovali, opazovali promet, bili osredotočeni na to, kaj slišimo, spoznavali pomen semaforja, prometnih znakov in se v povezavi s prometom celo naučili nekaj pesmic in plesov. Preživeli smo res razgiban, zabaven in poučen teden. Srčno upamo, da se v prihodnosti nekaj spremeni, da bo naš planet bolj zdrav in seveda z njim tudi mi. Vse se začne tukaj in zdaj, pri tebi, meni, nas vseh.