V enoti AO je mesec februar obogaten z raznolikimi tematikami, ki se med seboj prepletajo. Začel se je s kulturnim tednom, v katerem smo otroke seznanjali s poezijo, prozo, ilustracijo, različnimi vrstami knjig. Spoznavali so največjega slovenskega pesnika, Franceta Prešerna, njegovega Povodnega moža, Lipico. Spomnili smo se tudi na pisateljico, znamenito pravljičarko Elo Peroci in njeno Muco Copatarico. Odvijale so se različne ustvarjalne delavnice – otroci so risali portrete Franceta Prešerna z ogljem, portrete prijateljev, sebe. Nekateri so ustvarili gledališče, drugi so priredili individualne in skupinske nastope po oddelkih. Ogledali smo si slovensko zastavo, se pogovorili o pomenu grba, poslušali in prepevali slovensko himno. Vsi otroci so se seznanili z ljudskim rajalnim plesom Zajček nima repka več. Seveda pa kultura ni le umetnost in znanost, temveč skupek vrednot, spoštovanje le teh. Pomembno je ravnanje po vrednotah, doživljanje, sprejemanje in ohranjanje kulture. Pomemben je naš pristop in odnos, saj to prenašamo na otroke, tako v družini, kot tudi vrtcu. Kulturni teden se je kaj kmalu začel prepletati s svetim Valentinom. To je prebudilo željo po pogovoru o ljubezni, prijateljstvu, družini. Vse bolj nas mamijo tudi pustni krofi in poskočne vesele maškare, saj ni več prav daleč do pustnega rajanja.