Na Blejski Dobravi smo februar prav prešerno sprejeli, spoznali smo čudovita dela Franceta Prešerna, se zavrteli v stilu tedanjih časov, obstali, ko smo zaslišali himno in ponosno pripevali plemenite vrstice Zdravljice.

Mimogrede so iskrice iz oči v oči skakale, ker v veselem pričakovanju smo le s težavo skrivnost zadržali, da se na pustni torek ne bi prepoznali. Skupaj s šolarji smo rajali po Dobravi in v upanju, da zima vseeno še za bele počitnice poskrbi, smo se ob pustnih vragolijah zares zabavali.

Komaj smo sprali vse barve maškarade, že so zardevala lica ob spoznanju, da med nami je kar nekaj simpatij in da svet Valentin, ki ima ključ od korenin, slovi tudi po izkazovanju naklonjenosti. Izdelovali smo srčkovo pošto in razveseljevali.

Kar nekaj otrok, je domov prejelo vabilo na vpis v šolo in če včasih se nam dan dnevu enak zdi, je to dokaz, da vse prehitro se vrti.