Nekaj petkovih veselih uric se je tokrat spremenilo v pasje vesele urice. Naša vzgojiteljica Katja je prostovoljka v društvu Ambasadorji nasmeha, zato nas je lahko obiskala s kužkom, škotskim ovčarjem Asom. Njun obisk je je bil zabavno poučen.

Preden je As lahko pokazal kaj zna, so bili seznanjeni s pravili, ki veljajo ob obisku kuža. Nato pa je As pokazal, kaj vse ima v svojo torbi (pasje igrače in pasjo opremo).

Pokazal je nekaj trikov, za nagrado pa so otroci s pomočjo vzgojiteljice Asu metali žogico.  Brez pesmice Kuža Pazi seveda ni šlo. As je seveda »pomagal peti« s svojim laježem. Ker ima As toliko dlake, je nekaj otrok Asa poizkusilo krtačiti. Plazili smo se skozi tunel tako, kot As. Zadnjo pasjo urico pa se je As z otroki odpravil na krajši sprehod v bližini vrtca.

Otroci so se ob obisku psa zabavali, hkrati pa učili, kaj je spoštljiv in odgovoren odnos do živali.