V naši enoti se vedno kaj zanimivega dogaja. Tokrat so se otroci zabavali ob lovu na zaklad. Igrica je bila prirejena po slikanici Lov na medveda, avtor je Michael Rosen. V knjigi družina premaguje različne ovire na poti. Najprej so otroci potovali skozi travo – slalom med palicami. Naslednja ovira je bila reka – otroci so se plazili čez blazino. Obroči so predstavljali blatne luže. Namesto gozda je bila ovira pajkova mreža, skozi katero so se mogli otroci prebiti brez, da se je dotaknejo. Ko je prišel metež, je sledil ples ob pesmi Svet okrog sonca od čarovnika Grega. Po plesu in premaganem strahu pred metežem je sledil odhod v jamo. V skrivnostni luknji je bil moker smrček in kosmata ušesa. Pod padalom je čakal medvedek z zakladom. Doživetje je bilo enkratno in otroci so aktivno sodelovali.