Pa je končno prišlo tisto čudovito, cvetoče in toplejše obdobje, to je pomladni letni čas. Sonce že dobiva svojo moč, nas polni s pozitivno energijo in nas vabi na prosto. V naši enoti vsakodnevno skrbimo za preživljanje časa zunaj, tako na igrišču, travniku ali bližnji okolici in gozdu, kjer so otroci lahko svobodni v gibanju, raziskovanju, kjer se prebuja domišljija in nihče ne tava. Prav vsak si najde zaposlitev, bodisi v družbi s prijatelji, v obliki gibalnih in rajalnih iger, bodisi sam s seboj, ko potrebuje le objeti drevo, se umiriti ob zlaganju storžev, vohanju cvetlic. Seveda pa se vso to raziskovanje prenese tudi v igralnice, kjer potekajo raznolike likovne, rajalne, plesne, gibalne in druge zaposlitve. Tako je pomlad pokukala tudi v vsako igralnico. Vso to razigrano dogajanje, ki nam ga je pomlad prinesla, smo povezali tudi z materinskim dnevom, ob tej priložnosti za  mamice ustvarjali drobne pozornosti : izrezovali, risali, slikali cvetlice, barvali kozarčke za svečke, posadili pravo cvetje, seveda pa je vsak svojo mamico tudi narisal. Mamice so bile ob prejetju teh pozornosti ganjene, srečne in ponosne. Ob tem pa seveda nikoli ne pozabimo na očke, tudi njim je bila namenjena pozornost, veliko pa je bilo tudi pogovorov na temo družine in o pomenu sprejemanja in spoštovanja vsake prav takšne, kakršna je. Vzgojiteljici iz oddelka Kapljice sta z otroki pripravili družinski nastop z naslovom Potovanje v deželo Balalaj, okrog sonca, preko aplikacije Zoom. Otroci so bili zelo zadovoljni, iskreno so se potrudili in v tem močno uživali in se zabavali, vzgojiteljici sta bili nanje ponosni, starši pa prav tako, hkrati pa izredno ganjeni. Nadaljujemo z izvajanjem različnih vodenih, spontanih dejavnosti, projektov, poudarek je na preživljanju časa na prostem. V vseh oddelkih kljub trenutni situaciji in »mehurčkih« vlada pozitivno vzdušje in vsak dan si naredimo prav poseben, nasmejan, razigran.