Deževno, hladno in dokaj pusto vreme … prav takšno, kakršno se pravzaprav spodobi za oktober. Topli dnevi so bili bolj redki, zato smo jih toliko bolje izkoristili za sprehod po jesenskem gozdu in uživali v vsem, kar nam je narava, ki bo kmalu legla k počitku, ponudila.
Veliko smo se igrali, ustvarjali na temo jeseni, brali pravljice, prepevali pesmice, spoznavali jesenske plodove, raziskovali, širili besedni zaklad, usvajali gibalne koncepte in krepili motorične sposobnosti.
Obiskali smo knjižnico, kjer smo poslušali pravljico in si izposodili knjige.
Ogledali smo si lutkovno predstavo Medved išče pestunjo, v izvedbi strokovnih delavk.
V spominu pa nam bo zagotovo ostal en prav poseben dogodek. Obiskal nas je kitarist, vokalist, glasbenik, član ansambla Vita, gospod Bogdan Čufer. Predstavil nam je različne inštrumente, povedal in pokazal kako se igra na kitaro, ukulele. Skupaj smo zapeli nekaj otroških pesmic, potem pa smo se zabavali, kot na čisto pravem plesu vse do kosila.
Če vas spomnimo, da je mesec oktober tudi mesec požarne varnosti, najbrž veste kam nas je zanesla pot. No, pravzaprav nas ni zanesla, ampak je bila skrbno načrtovana in težko pričakovana. Šli smo v gasilski dom, kjer nam je poveljnik Jaka, v okviru letošnje teme – Bodi pripravljen, bodi varen, povedal veliko novega in zanimivega o varnosti v domačem in bivalnem okolju. Spoznavali smo delo in poslanstvo gasilcev, opremo, zaščitna oblačila in vozila ter raziskali gasilski dom.
Vsi skupaj se veselimo prihajajočih jesenskih počitnic, ko bo naša enota zaprta. Nekateri se bomo tako družili v dežurni enoti na Plavžu, sicer pa na snidenje novembra.