Spoštovani starši,

pričelo se je obdobje pogostih akutnih okužb dihal. Poleg vseh teh okužb pa v vrtcu zaznavamo tudi porast okužb s covidom-19.

Za preprečevanje širjenja okužb je najbolj pomembno, da v vrtec prihajajo samo zdravi otroci.

Če ima otrok katerega od najpogostejših simptomov oz. znakov bolezni covid-19 (slabo počutje, prehladni znaki, kašelj, vročina, težko dihanje, glavobol, bolečine v mišicah, izguba vonja ali okusa, bolečine v žrelu, diska, bruhanje, razdražene oči), naj ostane doma. O simptomih/ znakih se posvetujete z izbranim osebnim zdravnikom otroka, ki bo presodil ali je potrebno testiranje na covid-19,
V primeru testiranja na covid-19, naj otrok rezultate testiranja počaka doma. V primeru pozitivnega testa je vaša dolžnost, da o tem obvestite vrtec.

Želimo vam vse dobro.

Vrtec Jesenice