V DO Frančiške Ambrožič smo izvajali veliko dejavnosti na temo znanilci pomladi – od petja pesmic, ustvarjanja z različnimi likovnimi tehnikami do poskusov z različnimi snovmi. Veliko časa smo in še preživljamo na prostem.

Skupaj pa smo stopili v pomlad s projektom enote »Skupaj v nov letni čas« s poudarkom na lutkah. Tako so imeli otroci skozi 5 različnih lutkovnih predstav možnost spoznati različne lutke, jih tudi izdelati in se z njimi igrati.

Poseben dan pa nam je ustvaril tudi g. Jaka Strajnar, ki nam je s svojo otroško tolkalno delavnico polepšal dopoldne.  Otroci so razvijali svoje umetniške spretnosti ob igranju na instrument cajon. In se s tem spoznali z različnimi  ritmi (od polke do pop glasbe), se preizkusili v improvizaciji in dirigiranju ter z igranjem v skupini krepili svojo koncentracijo in zaradi igranja z obema rokama tudi koordinacijo.

To je le nekaj utrinkov s Hrušice… v enoti DO Frančiške Ambrožič nam ni nikoli dolgočasno.  🙂