Z otroki drugega starostnega obdobja smo se udeležili delavnic z naslovom Pravljični šepet gora. Po zajtrku smo se z avtobusom odpeljali do Mojstrane. To res ni bilo kar tako, saj so se mnogi z njim peljali prvič in je bilo zato še toliko bolj zanimivo in posebno. Nasmehi so bili do ušes in dobra volja je bila prav nalezljiva. Čudili smo se čudovitim prizorom v naravi, saj je v Mojstrani res ogromno snega in je bilo zelo lepo opazovati to snežno pravljico. Ko smo prispeli na cilj, smo se odpravili v tamkajšnji Planinski muzej, kjer se je nato odvijalo vso pravljično doživetje. Pravljične urice so temeljile na klasičnem pripovedovanju, predstavitvi gorskih pravljic in njihovih glavnih junakov, vključevanju otrok v doživeto in aktivno poslušanje, petju slovenskih ljudskih otroških pesmic, plesu, kazalnih igricah, likovnih tehnikah itd. V pripovedovanje je bila vključena tudi motivacijska pravljična preproga. Otroci so tekom vsega dogajanja: od avtobusnega prevoza do vsakega detajla izvedenih uric, doživeli posebno izkušnjo, ki bo za vedno ostala v spominu. Srčno se zahvaljujemo izvajalki, kustosinji in pedagoginji Neli Štular ter ostali ekipi, ki je poskrbela za to krasno doživetje.