Otroci in strokovne delavke enote Cilke Zupančič smo v torek pripravili proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku.

Na proslavi so otroci iz šestih skupin nastopili z deklamacijami s slikopisom, pesmicami, plesom, gibalno – rajalno igro in seveda zapeli slovensko himno Zdravljico. Naša folklorna skupina Jab’čki, se je predstavila z venčkom ljudskih plesov z odrsko postavitvijo » Jaz pa grem na zeleno travco«. Obiskal nas je sam Dr. France Prešeren. In izkazalo se je, da naši otroci že zelo veliko vedo o našem največjem slovenskem pesniku. Kot se spodobi, smo se tudi seznanili s simboli naše države. Kakšne barve je naša zastava, kaj predstavlja grb in katera je naša himna. Za konec, pa so nas s plesom, glasbo in pesmijo, razveselili člani folklorne skupine Juliana, ki so popestrili proslavo z venčkom gorenjskih ljudskih plesov z odrsko postavitvijo. Kultura je del našega življenja in naši najmlajši peljejo kulturo s tradicijo naprej.