Pa smo ga dočakali…pustni čas namreč. Pust je pri nas pravi ljudski praznik, ki predstavlja most med zimo in pomladjo. Po starem verovanju maškare odganjajo zimo, s prihodom v hišo, pa prinašajo srečo in blagostanje, ob predpogoju, da jim namenimo kakšno pustno dobroto seveda. No, in kot se za težko pričakovani pustni torek spodobi, v vrtec ni bilo nobene Polone, Špele, Jureta, Maje in niti Bineta, ampak vse polno policistov, kavbojev, cela gasilska četa, razni super junaki, vitezi, ki so vihteli meče in branili princeske pred levi, tigri, roparji. Tudi vzgojiteljic, kuharic, čistilk, niti hišnika ni bilo na spregled, a je vse teklo kot mora. Pustno rajanje, pustni sprevod in slastno kosilo…dopoldne je minilo prehitro in polni vtisov smo pustne kostume za leto dni pospravili. Da smo bili z odganjanjem zime uspešni, pa sploh ni dvoma, saj ko se ozremo naokoli, opazimo prve pomladne cvetlice, zjutraj nas že zbuja ubrano ptičje petje in gozd že dobiva bolj vidno pomladno podobo.

 

Mojca Čufer in  Maja Mauko