Smo dislocirani oddelek na, za nas, najlepšem delu občine Jesenice, Blejski Dobravi, ki ga želimo ohraniti. Odločili smo se, da bodo smernice EKOŠOLE naše vodilo in organizirali podnebni tek.

Vestno smo se pripravljali, razmišljali in ugotovili, da le na zdravem planetu lahko ostanemo zdravi. »PETKA« nas je vsakodnevno spremljala in predstavljala pet elementov, ki jih želimo ohraniti, pridobiti in osvojiti in za obstoj katerih se moramo boriti. Čista voda, zdrava prehrana, higiena, gibanje in počitek so predstavljali prstki naše dlani, ki so nas bodrili na podnebni poti. Posebej smo si govorili: »Pustimo svet vsaj malo boljši, kot smo ga dobili«.

Z nogami smo požgečkali planet in pretekli vse poti v naši okolici. Spoštljivo opazovali naravo, ki se v pomladi prebuja in s svojim početjem dajali zgled vsem okoli nas.

Zadihali smo z Zemljo. Mimogrede smo pobrali še smeti ob poti in se spočili v travnatem objemu.

Najlepše je, ko se naučimo videti, uživati in spoštovati lepoto narave, ki nam je dana.