Neizmerno veselje je čutiti, tako pri otrocih, starših, kot tudi pri vzgojiteljih in vzgojiteljicah, ob ponovnem odprtju vrtca. Pogrešali smo otroški smeh, razigranost, tisti direndaj in otroško energijo, ki je prav posebna in zaradi katere se počutimo žive, pomembne. Prav tako so otroci pogrešali svoje prijatelje, s katerimi lahko zdaj ponovno raziskujejo, se spontano igrajo, rajajo, pojejo, plešejo, se pogovarjajo, ustvarjajo, igrajo igre, telovadijo itd. Bistveno nam je preživljanje časa na prostem, dodobra smo namreč izkoristili vsako površino s snegom, kjer so otroci imeli možnost raziskovati z njim. Spontana igra je zelo doživeta, otroci se spodbujajo, si pomagajo, so polni idej in domišljija vsak dan znova kreira posebne momente te dragocene, spontane igre. Glede na to, da je bil vmes tudi kulturni praznik Prešernov dan, smo v ta namen otrokom približali tudi to, izvajali različne nastope, rajali, izrekali deklamacije, spoznavali našo himno, zastavo in podobno. Ker smo pogrešali likovno ustvarjanje, pa je nastalo tudi ogromno raznolikih umetnij, otroci so neizmerno uživali v različnih tehnikah: slikanju s čopiči, risanju s flomastri, voščenkami, lepljenju, trganju papirja, rezanju s škarjami, ustvarjanju skupne risbe, izdelovanju snežakov, risanju na temo kulturnega dne ipd. Vsak dan se vsi z največjim veseljem vračamo v vrtec, tako zaposleni, kot tudi otroci, ob tem pa je lepo videti tudi nasmehe na obrazih staršev, ki so svoje male sončke oddali v varno, ljubeče, toplo zavetje.