V petek, 10. 5., smo na Koroški Beli obeležili »Svetovni dan gibanja«.

Vsaka skupina je na vrtčevskem igrišču, pripravila svojo postajo z različnimi nalogami in dejavnostmi. Poleg skupnega obeleženja tega dne, je bil cilj tudi razvijati moč, natančnost, hitrost, gibljivost, ravnotežje. Iskati lastne poti pri reševanju problemov, se zabavati in sodelovati. In res smo se zabavali. Povezali smo igro in gibanje. Tako smo imeli postajo s padalom in žogo, z obroči, premagovanje ovir z nošenjem vode, tu je bila res potrebna spretnost ????. Prav tako smo povezali področje gibanja z drugimi področji. Matematika in gibanje gresta zelo dobro skupaj pri igri s kocko in pravili. Zabavna igra z obroči, kjer smo skozi pripovedko o Aladinu, potovali po puščavi. Čeprav smo še majhni, smo zelo gibčni in vztrajni. Približati gibanje otrokom na zabaven način, je odlična popotnica za naprej. Naj bo vsak dan poln zanimivih, zabavnih in novih stvari, ki bodo otroke spodbudile k učenju, sodelovanju in vztrajnosti. Pri nas res ni dolgčas.