V tednu od 6. – 10. novembra je v vseh oddelkih potekal projekt Teden brez igrač. To ne pomeni, da se otroci niso igrali. Pa še kako zelo so se, vendar nekoliko drugače. Igrali so se z nestrukturiranimi in naravnimi materiali: koščki blaga, kosi lesa, tulci, karton, škatlice, embalaže, papir, lepilo, kostanj, storži, pena, kinetični pesek in tako dalje. Starši so nam pomagali pri zbiranju materialov, nekaj pa smo zbrali in nabrali tudi skupaj z otroki. Pokazalo se je veliko zanimanje za tako igro, otroci sploh niso omenjali igrač. Igrali so se spontano, mi pa smo jih pri tem opazovali in jim seveda ponudili spodbudno in varno učno okolje. Razvila se je krasna, zelo ustvarjalna igra, motivacija je bila zelo dolga, otroška domišljija ni poznala meja. Skupaj smo spoznali, da je tudi brez industrijskih igrač lahko zelo in morda še bolj zabavno ter tudi poučno. Vsi ti dnevi so pripomogli tudi k pozitivnemu odnosu do narave. Tudi v prihodnjih dneh bo še vedno na voljo veliko naravnega materiala za ustvarjanje in prosto igro, posluževali pa se bomo tudi konkretnega učenja z naravo – v gozdu.