Kljub temu, da na Blejski Dobravi zares težko najdeš pločnik, imamo prehod za pešce in imamo prometne znake. Bolj pomembno kot cestno prometna ureditev je, da imamo kar nekaj prebivalcev, ki kljub vaškemu območju prevečkrat pozabimo na planetu prijazen transport in zato smo se v vrtcu resno lotili tedna mobilnosti.

Z rumenimi brezrokavniki smo opremili nosilca kolone in se odpravili raziskovat naš kraj. V igralnico se je vrnil »beli zajček«, ki se ga z ozaveščenostjo in na lasten pogon ob prihodu v vrtec ponovno želimo »očistiti«. Da je »parkirišče« vse bolj polno koles, skirojev … je opazil tudi Kuža Pazi, ki nas je razveselil in potrdil, da smo na pravi poti.

Res je, da vedno ne gre, prepričani smo, da ko se boste odločili, pa bo pot brez avtomobila dosti bolj zabavna in okolju prijazna. Le pogumno!