V okviru projekta Tu sem doma, smo se podali na prvi pogled že dokaj poznano pot. Kdo pa ne bi poznal kraja v katerem živi, a smo kmalu ugotovili, da temu ni ravno tako in da se pravzaprav podajamo v neznano, oziroma da se lahko še marsikaj naučimo.

Z namenom spoznavanja našega mesta in raziskovanja okolice vrtca, smo prebirali razno literaturo, se srečali z mnogimi ljudmi, ki so povezani z našim krajem, poslušali zgodbe, si ogledali razne fotografije, slike, načrte, si značilnosti ogledali na terenu. Po vsem tem smo še sami lepili, rezali, gnetli, šivali, slikali… Tako je ob koncu projekta nastala razstava, katere otvoritvena slovesnost je bila 23. 3. 2022 in je na ogled v prostorih enote.

S poznavanjem kraja v katerem živimo, krepimo kulturno dediščino, spodbujamo lokalno identiteto, ki je pravzaprav zelo pomemben dejavnik za razvoj in obstoj sleherne lokalne družbe.

 

Tekst in foto:

Mojca Čufer in Maja Mauko