December je tukaj, prvi sneg je zapadel, pobelil hribe in na naše veselje tudi doline. Zjutraj nas seveda zazebe v lička in nos, čuti se, zima bo kmalu tu, vse že diši po njej. Namesto, da se pritožujemo nad mrazom, raje poglejmo, koliko sreče in dobrega razpoloženja vedno prinese s seboj sneg. Prebudi naše občudovanje, ko opazujemo mirno naravo pobeljeno s snegom, snežne odseve dreves in gora v jezerih, občudujemo lahko popolnost snežink, lesketajočih prizorov ob snegu v soncu. Sneg pravzaprav s seboj prinese svežino, spremembo, novost. Kar potrebujemo vsi, mali in veliki.

Sneg je nekaj najbolj čarobnega, naravnega, povezano z otroštvom. Otroci ga naravnost obožujejo. Lizanje ledenih sveč, puščanje sledi v prvem snegu, škripanje pod škornji, zabava s kepanjem, skulpture, sneženi možje, sankanje, snežni angelčki, igluji in še in še. Vsega tega, se spomnimo tudi odrasli in se pridružimo otrokom v tem snežnem rajanju.