Leto spet je naokrog in trdno stojimo sredi meseca decembra. Dnevi so kratki in, ko na zemljo leže mrak, lahko uživamo v soju cestnih svetilk, novoletnih lučk in opazujemo bleščeče okrašene izložbe trgovin. Iz praznično okrašenih hiš že omamno diši po piškotih in marsikje pridne roke že mesijo potico… Staro leto se počasi, a neizbežno poslavlja in vsi skupaj že nestrpno pričakujemo novo.

Tudi v naši enoti smo že okrasili igralnice in prostore vrtca.

Ker se zavedamo pomena ljudskega izročila in nam negovanje starih običajev ter kulturna dediščina veliko pomeni, smo se skupaj s starši in vaščani, odpravili koledovat. Preživeli smo prav prijetno popoldne na vaških poteh Hrušice.

Obiskal nas je Dedek Mraz in obdaril najbolj pridne otroke – torej prav vse.

Družili in zabavali smo se na novoletnem plesu, imeli kino dan in si ogledali animirani film Jelenček Rudolf.

Obiskali smo knjižnico, poslušali pravljice , se sproščali na relaksacijskih minutkah.

Ustvarjali smo… Kaj pa je nastalo , je tokrat skrbno varovana skrivnost, rezervirana samo za starše.

Člani vokalno – dramske skupine Drobižki se bodo z odrsko postavitvijo, Če plesat me peleš,  22. 12. 2023, predstavili na srečanju starejših občanov Hrušice.

Ob koncu nam ostane le še voščilo…

Naj vam novo leto prinese priložnosti ,nove ideje, uspeh in radost.

Naj bodo vaše odločitve modre, ideje ustvarjalne in sreča brezmejna.

 

Vse dobro vam želimo iz vrtca Frančiške Ambrožič