V okviru prednostne naloge vrtca Tu smo doma, te dni potekajo prav posebne stare igre, tako imenovane železarske igre, ki se bodo nadaljevale do konca meseca oktobra. Odvijajo se na Trgu na Stari Savi, kjer imajo otroci možnost aktivnega sodelovanja v vožnji z lesenimi skiroji, obešanju starodavnega perila z lesenimi ščipalkami, ciljanju kovinskih tarč z žogicami iz blaga ipd. Nuden je tudi voden ogled stalne etnološke zbirke v Kasarni, ki prikazuje življenje delavske družine. Otroci se tako poleg starih dejavnosti in iger, seznanjajo tudi s tem, kako so ljudje včasih živeli – kakšne postelje so imeli, kako so kurili, kuhali, se umivali, likali, se igrali. Spoznavajo in seznanjajo se s starodavnimi predmeti – likalnik, mlinček, posode, peč, šivalni stroj itd. Vse skupaj predstavlja dragoceno novo izkušnjo in doživetje.